Servis a údržba

Záruční i pozáruční servis, pravidelná údržba. To je cesta k dlouhé životnosti klimatizace.

Přejeme si, aby vám naše klimatizace dobře sloužila co nejdelší dobu. Proto se kromě samotné instalace klimatizací zabýváme také jejich servisem a údržbou, tedy čištěním, doplňováním a seřizováním.

Výkon a životnost klimatizace ovlivňuje především čistota. Pokud je zařízení zaneseno nečistotami, dochází jednak ke snížení přenosu tepla (v praxi tedy nižšímu výkonu chlazení), ale zejména k vyššímu tlaku v klimatizačním okruhu, což vede k zatížení kompresoru. Jeho dlouhodobé přetěžování pak může způsobit i nefunkčnost zařízení.

Pravidelný servis a údržba se tedy určitě vyplatí. Kromě těchto aspektů vede čistá klimatizace k nižší spotřebě elektrické energie.

Pravidelně čištěná a udržovaná klimatizace v sobě nedrží bakterie a další látky, které způsobují nezdravé prostředí. Jedná se tedy o jeden z hlavních faktorů prevence onemocnění. Jejich riziko totiž při provozu zanesených a nečištěných klimatizacích významně roste.

Další praktické rady

Podívejte se i na další tipy a praktické rady, které souvisí s provozem klimatizací.

praktické rady

Klimatizace pro Váš dům, byt, kancelář či obchod v Praze

Zajišťujeme pro Vás instalaci i dlouhodobý servis klimatizací v Praze. Náš odborník Vás navštíví, prohlédne si Vaše prostory a navrhne nejvhodnější řešení tak, aby odpovídalo Vašim představám.

Klimatizace

Do bytů a domů

Příjemné domácí prostředí, kam se budete po náročném dni rádi vracet.

Více informací

Klimatizace

Do firem

Získejte optimální prostředí pro práci. Rozdíl poznáte Vy i Vaši zákazníci.

Více informací

Klimatizace

Do obchodů

Zajistěte Vašim zákazníkům příjemné prostředí pro nakupování, aby se u Vás zdrželi déle.

Více informací